Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Gelnica
 
 

22081139

Partnerské mestá

Gennep – Holandsko

erb mesta GennepSpolupráca s týmito mestami vznikla na základe Projektu N. E. W. S. (1992-1995). Mesto Gelnica vstúpilo do projektu v roku 1992. Holandské partnerské mesto Gennep bolo nápomocné pri formulovaní projektov pomoci San Pedru, ktoré boli zamerané na  - zdravotnícka starostlivosť – zriadenie biochemického laboratória, - oblasť vzdelávania – zavedenie elektrického systému do základnej školy, postavená nová prístupová cesta ku škole, - nákup učebných pomôcok – glóbusy, mapy, schémy rastlín a pod. V súčasnosti je našim partnerským mestom už iba Gennep v Holandsku.              


 

Rudnik nad Sanem – Poľsko

erb mesta Rudnik nad SanemPriateľské kontakty s týmto poľským mestom boli nadviazané v roku 2001. Spolupráca oboch miest je zameraná na oblasti: - rozvoj cestovného ruchu - kultúra - školstvo - šport - miestna ekonomika - iné oblasti vzájomného záujmu - získavanie prostriedkov z podporných programov EÚ.

 


 

Horní Suchá (obec) – Česká republika

erb mesta Horní SucháPartnerstvo s týmto mestom bolo nadviazané v roku 2002. Mestá spolupracujú v oblastiach: - rozvoj cestovného ruchu - kultúra - školstvo - šport - miestna ekonomika - iné oblasti vzájomného záujmu.


 

Le Pradet - Francúzsko

erb mesta Le PradetLe Pradet je malé kúpeľné mesto s baníckou minulosťou. Leží na juhu Francúzska a má 11 500 obyvateľov. Partnerstvo s týmto mestom sa uzavrelo v júli 2006 podpísaním „Protokolu dohody o spolupráci medzi mestami Pradet a Gelnica“ predstaviteľmi oboch miest. Partnerstvo vzniklo s úmyslom rozvinúť priateľstvo medzi obyvateľmi oboch miest a povzbudiť ekonomickú a kultúrnu spoluprácu.


 

Novodnistrovsk - Ukrajina

erb mesta NovodnistrovskUkrajinský Novodnistrovsk je naším najmladším partnerským mestom. Zmluvu o spolupráci sme podpísali 27. apríla 2017. Mesto leží v Černovickej oblasti na juhu Ukrajiny, vzniklo v roku 1973 v súvislosti s výstavbou obrovskej hydroelektrárne na rieke Dnester. S Novodnistrovskom spolupracujeme v oblasti kultúry, školstva a ekológie.


 

Za obsah zodpovedá
webmaster

Všetky informácie sú použité v súlade so zákonmi SR

„Sme partner programu Košického samosprávneho kraja TERRA INCOGNITA“.

Poskytnutá dotácia na rok 2018 vo výške 250 000 €.


dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

Chcete...

...dať o sebe vedieť obyvateľom a návštevníkom vášho mesta a regiónu?
_________
...získať odklik na web vašej firmy priamo z tejto stránky?
_________
...zadávať inzerciu a prispievať do Burzy práce?
_________
...aby vás našli investori hľadajúci možnosti podnikania vo vašom regióne?

webygroup

25.8.2019
Úvodná stránka